پنجشنبه، ۲۱ اسفند ۹۹ - ۱۰:۰۲
اولین پرنده بدون سرنشین

اولین پرنده بدون سرنشین مافوق صوت جهان با سرعت ۲.۱ ماخ و قیمت ۱۵ میلیون دلار به طور رسمی توسط یک کمپانی در…

اولین پرنده بدون سرنشین مافوق صوت جهان با سرعت ۲.۱ ماخ و قیمت ۱۵ میلیون دلار به طور رسمی توسط یک کمپانی در سنگاپور به پرواز درآمد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.کمپانی Kelley Aerospace که در سنگاپور مستقر است، به طور رسمی اولین پرنده بدون سرنشین مافوق صوت جهان را به پرواز درآورده است. این پرنده بدون سرنشین که Arrow به معنای «پیکان» است از بدنه ای از فیبر کربن بسیار سبک ساخته شده که به آن امکان می دهد به سرعت ۲.۱ ماخ برسد که فراتر از سرعت صوت خواهد بود. پرنده بدون سرنشین مافوق صوت Arrow دارای طراحی آیرودینامیک خاصی است که ردپای راداری و مادون قرمز آن را به شدت کاهش می دهد و یک پرنده چند منظوره است که توان انجام عملیات های تهاجمی و شناسایی را دارد.

کمپانی سازنده می گوید که این پرنده بدون سرنشین تاکنون بیش از ۱۰۰ سفارش دریافت کرده  که هر فروند آن هزینه ای بین ۹ تا ۱۵ میلیون دلار خواهد داشت. کمپانی Kelley Aerospace در وبسایت خود درباره این پرنده نظامی چنین نوشته است: «Arrow برای تکمیل هواپیماهای دارای سرنشین و تقویت کننده نیرو در نبردهای هوایی طراحی شده است». در واقع تعدادی از این پرنده های بدون سرنشین توسط یک هواپیمای تهاجمی سرنشین در کنترل شده و هر یک ماموریتی متفاوت را انجام خواهند داد. این قابلیت به مقامات نظامی امکان می دهد تا بسته به ماموریت، سلاح های مختلفی را به این هواپیمای بدون سرنشین اضافه کنند.

کمپانی سازنده همچنین مدعی است که این پرنده بدون سرنشین مافوق صوت می تواند به صورت خودکار دست به کار شده یا توسط دو کنترل کننده در روی زمین هدایت شود. حداکثر وزن این پرنده ۳۷,۰۳۸ پوند (۱۶,۸۰۰ کیلوگرم) بوده اما طراحی سه بعدی آن باعث شده که قدرت و استحکام بسیار بالایی داشته باشد. اما چیزی که پرنده بدون سرنشین Arrow را خاص می سازد این است که اولین پرنده از نوع خود است که سریع تر از صوت پرواز می کند. در حالی که سرعت صوت۱ ماخ است، سرعت این پرنده ۲.۱ ماخ اعلام شده است.

اولین تست پرواز این پرنده در سال ۲۰۱۴ انجام شده و کمپانی سازنده قصد دارد به یک بازیگر بزرگ در حوزه پرنده های مافوق صوت تبدیل شود. کمپانی Kelley Aerospace همچنین در سال گذشته اعلام کرد که در حال توسعه یک جت تجاری مافوق صوت جدید نیز هست. گفته می شود که دو نمونه اولیه پرنده بدون سرنشین Arrow  در حال آزمایش در ایالات متحده و سوئد هستند.

منبع dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *