پنجشنبه، ۲۵ شهریور ۰ - ۱۱:۱۲
جدیدترین فناوری

جدیدترین فناوری دید در شب امکاناتی را فراهم کرده است و قابلیت تبدیل صحنه جنگ به بازی ویدئویی را به همراه دارد و…

جدیدترین فناوری دید در شب امکاناتی را فراهم کرده است و قابلیت تبدیل صحنه جنگ به بازی ویدئویی را به همراه دارد و عملکرد خوبی دارد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.فناوری ENVG-B نسخه‌ی بهبودیافته‌ی سیستم دید در شب محسوب می‌شود که برای استفاده‌ی نظامی توسعه داده شده است و تفاوت‌هایی با سیستم‌های سنتی مبتنی بر نور سبزرنگ دارد.

جدیدترین فناوری برای دید در شب توسعه داده شده است که می‌تواند به ارتش‌ها برای انجام عملیات‌ شبانه کمک کند؛ این فناوری جدید بهبودهای محسوسی در مقایسه‌ با نسخه‌ی سنتی فناوری دید در شب با تصاویر سبز و تار تجربه کرده است. بر اساس آنچه ورج می‌نویسد، تعویض چراغ‌های استاندارد سبز با سفید در کنار یک‌ سری اصلاحات دیگر باعث شده است فناوری جدید که ENVG-B نام دارد، انسان و اشیاء را از طریق نوری درخشان به‌وضوح به تصویر بکشدِ تقریبا همچون آنچه در بازی‌های ویدئویی می‌بینیم.

فناوری دید در شب نخستین بار در دهه‌‌ی ۱۹۳۰ میلادی توسعه داده شد تا نیروهای نظامی بتوانند در محیط‌ کم‌نور، اطراف را ببینند. فناوری به‌کاررفته در دوربین‌های دید در شب از تکنیکی با عنوان بهبود تصویر استفاده می‌کند و عملکردی مشابه تلویزیون‌ و کامپیوترهای قدیمی دارد.

دستگاه هرگونه نور محیطی را دریافت می‌کند (نظیر نور ماه) و آن را از درون یک فوتوکاتد عبور می‌دهد (فوتوکاتد وسیله‌ای است که می‌تواند فوتون‌های نور را به الکترون تبدیل کند). در مرحله‌ی بعد الکترون‌ها به چراغی که با ماده‌ای فلوئورسنت پوشانده شده است برخورد می‌کنند و تصویر ایجاد می‌شود.

به‌طور معمول فناوری دید در شب از فسفر سبز بهره می‌گیرد؛ چون چشم انسان به طول موج‌ نور در آن رنگ حساس است و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد مردم به‌راحتی توانایی تشخیص تصاویری که از رنگ سبز استفاده می‌کنند دارند. این در حالی است که فناوری جدید ENVG-B از چراغ‌های فسفر سفید بهره می‌گیرد تا کنتراست بهتری ارائه شود. نتیجه‌ی استفاده از سیستم ENVG-B میدان نبردی است که تمام نیروهای جنگی به‌همراه تجهیزات و سلاح آن‌ها با نوری روشن، از پس‌زمینه جدا می‌شوند.

دستگاه جدید ENVG-B در حقیقت دوربین دوچشمی است تا ادراک نیروهای نظامی از عمق صحنه‌ی جنگ بیشتر شود. این دستگاه همچنین دارای قابلیت واقعیت افزوده است. این فناوری دید در شب در دسترس مردم عادی قرار نمی‌گیرد؛ اما همچون دیگر فناوری‌های نظامی، ممکن است برخی اصلاحات به خود ببیند و برای کاربران عادی هم ارائه شود. محصولات دید در شب در حال حاضر به شکارچیان فروخته می‌شوند. ارتش ایالات متحده قصد دارد از فناوری دید در شب جدید استفاده کند.

منبع theverge

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *