پنجشنبه، ۱۳ آبان ۰ - ۰۸:۱۰
زیباترین تصویر خورشید

زیباترین تصویر خورشید به شکلی منحصربه فرد در میان صدها هزار تصویر توسط مک کارتی، عکاس کالیفرنیایی با استفاده از تلسکوپ خورشیدی ثبت…

زیباترین تصویر خورشید به شکلی منحصربه فرد در میان صدها هزار تصویر توسط مک کارتی، عکاس کالیفرنیایی با استفاده از تلسکوپ خورشیدی ثبت شد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

زیباترین تصویر خورشید، تصویری سرخ‌رنگ و حیرت‌انگیز از خورشید، این ستاره را با جزئیاتی پیچیده از جمله شراره‌های خورشیدی در حال تشکیل نشان می‌دهد.

 این تصویر متشکل از صد هزار تصویر ثبت شده از روی زمین است. اندرو مک‌کارتی(Andrew McCarthy) عکاس نجوم می‌گوید: این تصویر گرفته شده از خورشید یکی از واضح‌ترین تصاویر ثبت شده از خورشید تاکنون است و ۲۳۰ مگاپیکسل است.

مک کارتی سه سال است که از خورشید و ماه عکس‌برداری می‌کند اما این ماه او منحصر به فردترین چالش خود تاکنون را انجام داد.

این عکاس کالیفرنیایی هزاران عکس را روی هم قرار داد تا این تصویر فوق‌العاده را ایجاد کند. او از یک تلسکوپ خورشیدی مخصوص استفاده کرد.

زیباترین تصویر خورشید به حدی واضح است که پلاسمای بخش خارجی خورشید نیز در آن قابل مشاهده است.

این تصاویر قبل از ظهر هنگامی که خورشید در آسمان بود و جو آرام بود گرفته شده است.

تلسکوپ خورشیدی تلسکوپی ویژه است که برای مشاهدهٔ خورشید ساخته شده است. این گونه تلسکوپ‌ها بیشتر طول موج‌هایی را می‌بینند که در بازهٔ طیف مرئی است یا بیرون از این بازه است اما خیلی دور نیست. نام‌های دیگر این تلسکوپ هلیوگراف و فوتوهلیوگراف است که امروزه دیگر بکار نمی‌رود.

فهرست تلسکوپ‌های فضایی (رصدخانه‌های فضایی نجومی) مجموعه‌ای متشکل از محدوده‌های فرکانس اصلی شامل اشعه گاما، اشعه ایکس، فرابنفش، نور مرئی، فروسرخ، ریزموج و امواج رادیویی است. تلسکوپ‌هایی که چندین فرکانس را پوشش می‌دهند، در تمامی بخش‌های مناسب، گنجانده شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.