دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۰ - ۰۸:۰۵
گران ترین طلاق‌های تاریخ

گران ترین طلاق‌های تاریخ که در میان بسیاری از سلبریتی تا از بازیگران گرفته تا ورزشکاران اتفاق افتاد که ممکن است برایشان بسیار…

گران ترین طلاق‌های تاریخ که در میان بسیاری از سلبریتی تا از بازیگران گرفته تا ورزشکاران اتفاق افتاد که ممکن است برایشان بسیار گران تمام شود. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.مراحل مربوط به طلاق و به نتیجه رسیدن در آن می تواند به دلایل مختلف دشوار باشد، از فشار روی گرفته تا فشاری که به حساب بانکی شما وارد می کند. برای سلبریتی ها نیز شرایط همین است زیرا در شرایطی که جهانیان نظاره گرند و از شما یا طرفتان پشتیبانی می کنند، زوج های سلبریتی نیز در مسیر طلاق تماماً تحت نظر قرار دارند. توافق بر سر مسائل مالی و حضانت فرزندان و کنار آمدن با قلبی شکسته می تواند برای سلبریتی ها بسیار گران تمام شود. دنیای طلاق های سلبریتی ها می تواند بر سر هر دلاری خبرساز باشد و یک طلاق می تواند زنی را در فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار دهد. بیل و ملیندا گیتس در هفته اخیر با خبر جدایی خود بسیاری را شوکه کردند. با در نظر داشتن اینکه طلاق این دو می تواند یکی از گران ترین طلاق های تاریخ باشد، در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با گران ترین طلاق های تاریخ آشنا کنیم.

۱۰- کوین کاستنر و سیندی سیلوا- ۸۰ میلیون دلار

کوین کاستنر دارنده دو جایزه اسکار بعد از ۱۶ سال زندگی مشترک از همسر بازیگرش سیندی سیلوا جدا شد و ظاهراً این جدایی در اثر چشم چرانی های کاستنر رخ داده بود. ظاهراً بعد از اینکه سیندی نارضایتی خود را از نقش های بیش از حد جذاب و سکسی همسرش اعلام کرده بود، برای آخرین بار به او هشدار می دهد به طوری که کاستنر به یکی از دوستانش می گوید: «یا باید دست از این نقش ها بردارم یا صنعت سینما را برای همیشه ترک کنم». این دو در سال ۱۹۹۴ از هم جدا شده و کاستنر حرفه اش را ترجیح داد.

۹- هریسون فورد و ملیسا ماتیسون- ۸۵ تا ۱۱۸ میلیون دلار

یکی دیگر از گران ترین طلاق‌های تاریخ بعد از اولین ملاقات در هنگام فیلمبرداری فیلم Apocalypse Now در سال ۱۹۷۹، فورد و ملیسا که نویسنده سناریو بود با هم ازدواج کردند. بعد از شایعاتی در مورد اینکه فورد با یک زن جوان تر دیده شده است، این زوج در سال ۲۰۰۰ از هم جدا شده و بعد از ناموفق بودن تلاش هایشان برای کنار آمدن با هم، بالاخره در سال ۲۰۰۴ طلاقشان قطعی شد. بر ساس گزارش ها توافق طلاق بین این دو هزینه ای ۸۵ تا ۱۱۸ میلیون دلار داشته که البته به خانم نویسنده رسیده است.

۸- آنجلینا جولی و برد پیت- ۱۰۰ میلیون دلار

این جدایی برای بسیاری در سراسر جهان شوکه کننده بود در شرایطی که برد پیت قبلاً نیز طلاقی پرماجرا از جنیفر آنیستون داشته بود. پیت در سال ۲۰۰۵ از بازیگر سریال Apocalypse Now جدا شده و با جولی وارد رابطه شد. این زوج که ۶ فرزند مشترک داشتند ظاهراً تنها بیش از ۱ میلیون دلار هزینه صرف مسائل حقوقی خود کردند به طوری که طلاق آن ها به یکی از پرهزینه ترین طلاق های تاریخ هالیوود تبدیل شد. اگر چه هنوز توافق نهایی این دو برای طلاق صورت نگرفته ما گفته می شود برد پیت پیشنهاد ۱۰۰ میلیون دلاری را به جولی داده است.

۷- استیون اسپیلبرگ و ایمی ایروینگ- ۱۰۰ میلیون دلار

این زوج در سال ۱۹۸۵ و زمانی که ایمی برای شرکت در تست فیلم علمی تخیلی اسپیلبرگ با نام Close Encounters of the Third Kind حاضر شده بود با هم آشنا شده و ازدواج کردند اما ۴ سال بعد طلاق گرفتند. بعد از درخواست برای طلاق، قاضی کالیفرنیایی توافق مالی پیش از ازدواج آن ها را قبول نکرد زیرا ظاهراً روی یک برگ دستمال کاغذی نوشته شده بود. در نهایت ایمی توانست ۱۰۰ میلیون دلار به خاطر طلاق از همسرش دریافت کند.

۶- تایگر وودز و الین نوردگرن- ۱۱۰ میلیون دلار

وقتی خودرو تایگر وودز با درختی در بیرون خانه اش در فلوریدا برخورد کرد، بسیاری از رسانه ها خبر مستی او را تیتر اول خود  کردند. تایگر به داشتن چندین رابطه خارج از ازدواج اعتراف کرده و همسرش نیز تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۰ و پس از ۶ سال زندگی مشترک با او، درخواست طلاق بدهد. الین نوردگرن با ۱۱۰ میلیون دلار خانه تایگر وودز را ترک کرد.

۵- نیل دایاموند و مارسیا مورفی- بیش از ۱۵۰ میلیون دلار

مارسیا مورفی و نیل دایاموند ۲۵ سال زندگی شادی در کنار هم داشته و صاحب دو پسر به نام های جسی و میکا شده بودند. ازدواج این دو در سال ۱۹۹۵ به پایان رسید هر چند هیچگاه به طور رسمی اعلام نشد و ثروت ۳۰۰ میلیون دلاری نیل بین او و همسرش تقسیم شد. بعد از جدایی، نیل خود را مقصر جدایی از همسرش اعلام کرد.

۴- مایکل جوردن و خوانیتا وانوی- ۱۶۸ میلیون دلار

مایکل جوردن در سال ۱۹۸۹ و در جریان دومین فصل حضورش در شیکاگو بولز با خوانیتا وانوی ازدواج کرد. در سال ۲۰۰۲ شایعه شد که این زوج با داشتن سه فرزند در آستانه جدایی قرار دارند اما تا سال ۲۰۰۶ همچنان به زندگی ادامه دادند تا اینکه در نهایت با توافقی ۱۶۸ میلیون دلار از هم جدا شدند.

۳- مل گیبسون و رابین مور- ۴۲۵ میلیون دلار

یکی دیگر از گران ترین طلاق‌های تاریخ مل و رابین است، مل و رابین ۳۱ سال با هم زندگی کرده و صاحب ۷ فرزند شدند اما در نهایت تصمیم به جدایی گرفتند. ظاهراً تصمیم این جدایی بعد از دستگیری گیبسون به دلیل رانندگی کردن در حالت مسستی در سال ۲۰۰۶ اتفاق افتاد که در برابر دوربین سخن های نژادپرستانه تندی را نیز به زبان آورد. در نهایت این زوج ثروت ۸۵۰ میلیون دلاری خود را تقسیم کرده که از این مقدار ۴۲۵ میلیون دلار سهم رابین مور بود.

۲- روپرت مرداک و آنا مان- ۱.۷ میلیارد دلار

غول دنیای رسانه ای، روپرت مرداک، از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۹۹ با آنا مان که یک روزنامه نگار اسکاتلندی بود زندگی می کرد. او تنها ۱۷ روز پس از جدایی اش از مان دوباره ازدواج کرده و ۱.۷ میلیارد دلار به همسر سابقش پرداخت. گفته می شود که ۱۱۰ میلیون دلار از این مبلغ، پرداخت نقدی به مان بوده است.

۱- جف بیزوس و مکنزی بیزوس- ۳۸ میلیارد دلار

جای تعجب ندارد بگوییم یکی دیگر از گران ترین طلاق‌های تاریخ که توافق ۳۸ میلیارد دلاری جدایی بین مکنزی و بزوس، همسر سابق ثروتمند ترین مرد جهان را در فهرست زنان میلیاردر جهان قرار م داد. این جدایی که تاکنون پرهزینه ترین و گرانقیمت ترین طلاق در میان سلبریتی هاست ممکن است با طلاق بیل گیتس و ملیندا به رتبه دوم برود. بعد از رابطه ادعایی با لورن سانچز، مجری سابق شبکه فاکس نیوز، جف و مکنزی بیزوس بعد از ۲۵ سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. جف و مکنزی پیش از موفقیت شرکت آمازون با هم ازدواج کرده و ۶ ماه پس از شروع رابطه با هم ازدواج کردند. این دو صاحب ۴ فرزند نیز بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *