جمعه، ۰۱ اسفند ۹۹ - ۱۰:۴۵
گرانترین سگ گله

یک توله سگ که در یکی از حراجی ها به قیمتی باورنگردنی حدود ۲۷۰۰۰ پوند فروخته شد با شکستن رکورد به گرانترین سگ…

یک توله سگ که در یکی از حراجی ها به قیمتی باورنگردنی حدود ۲۷۰۰۰ پوند فروخته شد با شکستن رکورد به گرانترین سگ گله جهان تبدیل شد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

یک توله سگ بعد از فروخته شدن در یک حراجی به قیمت ۲۷,۰۰۰ پوند به گرانترین سگ گله جهان تبدیل شد. کیم که یک سگ گله اهل کردیجیون، ولز است در یک حراجی آنلاین و تنها چند روز پس از اولین سالگرد تولدش به ایمون واون از نیوکاسل فروخته شد. این قیمت باورنکردنی باعث شد رکوردی که توسط یک سگ گله دیگر به نام هنا، اهل بریکون، ولز با قیمت ۲۰,۰۰۰ پوند به ثبت رسیده بود شکسته شود. دِوی جنکینز ۲۸ ساله و مزرعه دار ولزی که کیم را آموزش داده می گوید این توله سگ باهوش می تواند به تنهایی وظایف یک سگ گله ای را انجام دهد.

به گفته صاحب قدیمی این سگ، وی توانسته به تنهایی و به دور از چشم وی در مزرعه خانوادگی شان در تالیبونت، گله های گوسفند و گاو را جمع کند. این توله سگ ماده اکنون کنترل گوسفندهای تگزاسی را در مزرعه صاحب جدیدش در نیوکاسل بر عهده دارد. فروش این سگ همچنین رکورد شخصی قبلی دوی که در آن در جولای گذشته سگی به نام تاینگریگ جت را به قیمت ۱۲,۰۰۰ پوند فروخته بود شکست.

دوی درباره گرانترین سگ گله گفت: «کیم اکنون دو رکورد را در اختیار دارد. او بسیار بااستعداد و به شدت باهوش است. وقتی آموزش را شروع کردیم، به قدری باهوش بود که تنها یک بار لازم بود شیوه انجام کاری را به او بیاموزم و برای بار دوم خودش می دانست من چه می خواهم. برای هر مزرعه داری در هر جایی، او کارهایشان را برای آن ها انجام خواهد داد. او فوق العاده است. از همه جالب تر اینکه او رنگ مناسبی نیز دارد. رنگ قرمز این روزها بسیار پرطرفدار است. رنگ او هنوز ثابت نشده است. خوشحالم که کیم یک خانه عالی و دوست داشتنی پیدا کرده است». دوی از کودکی با سگ های گله برای مدیریت گله های گوسفند و گاو در مزرعه خانوادگی تاینیگریگ در تالیبونت کار می کرده است و اکنون در اوقات بیکاری و فراغت به آموزش سگ های گله می پردازد.

او که به زبان ولزی صحبت می کند، سگ ها را به زبان انگلیسی آموزش می دهد و این بدان معناست که مزرعه داران خارجی از کشورهای بریتانیا، فرانسه، بلژیک، نوژ و حتی آمریکا نیز می توانند آن ها را خریداری کنند. این مرد ۲۸ ساله تربیت کننده سگ های گله می گوید: «به این کار علاقه دارم و از آن لذت می برم. وقتی سگی را می بینید که هر روز بهتر می شود، می خواهید دفعه بعد او را به مرحله تازه ای ببرید». کیم زمانی که تنها ۸ هفته از تولدش می گذشت نزد دوی آورده شده و قبل از تولد یک سالگی اش می توانست دور از دید صاحبش، گله های گوسفند را جمع کند.

منبع mirror

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *