پنجشنبه، ۰۹ اردیبهشت ۰ - ۱۰:۲۳
تویوتا کراون شاسی بلند

تویوتا کراون شاسی بلند امسال در نمایشگاه شانگهای به صورت رسمی رونمایی شد و در آینده به عنوان جانشین لوکس تر هایلندر عرضه…

تویوتا کراون شاسی بلند امسال در نمایشگاه شانگهای به صورت رسمی رونمایی شد و در آینده به عنوان جانشین لوکس تر هایلندر عرضه خواهد شد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

بله این خودرو دارای لوگوی کراون روی هایلندر است. محصول یاد شده حاصل تلاش‌های جوینت ونچر تویوتا و فاو بوده و در واقع نسخه‌ای لوکس‌تر از تویوتا هایلندر می‌باشند. این خودرو به‌صورت کامل با نام کراون کلوگر شناخته می‌شود و فقط هم در بازار چین و به عنوان جانشین لوکس‌تر هایلندر استاندارد عرضه خواهد شد.

تویوتا روش مشابهی را برای راو ۴ کوچک‌تر در نظر گرفته است. راو ۴ استاندارد توسط فاو عرضه می‌شود اما نسخه دیگری از آن با نام وایلد لندر و توسط جوینت ونچر گک فروخته می‌شود. فولکس‌واگن نیز همین کار را با ID.6 X/ID.6 Crozz انجام داده است.

تویوتا فعلاً مشخصات فنی کراون کلوگر را منتشر نکرده و تنها به گفتن اینکه قوای محرکه هیبریدی آن با هایلندر استاندارد مشترک خواهد بود بسنده نموده است. پس از کسب تأییدیه‌های لازم از وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، مشخصات این خودرو به‌صورت رسمی منتشر خواهد شد. البته داده‌های قبلی نشان داده‌اند این خودرو اندکی طویل‌تر و قدبلندتر از هایلندر بازار آمریکا بوده اما پهنا و فاصله بین محوری هر دو خودرو برابر است.

همچنین گفته شده تویوتا کراون شاسی بلند کلوگر دارای پیشرانه ۲.۵ لیتری هیبریدی با قدرت ۱۸۹ اسب بخار خواهد بود. به این ترتیب تویوتا کراون شاسی بلند بازار چین به‌طور قابل‌توجهی ضعیف‌تر از هایلندر بازار آمریکا و اروپاست چراکه این خودرو در بازارهای غربی با قدرت ۲۴۳ اسب بخاری عرضه می‌شود. همچنین باید گفت کراون وزن حدود ۲ تنی داشته و به رینگ‌های ۱۸ اینچی مجهز است.

هر دو نسخه هایلندر استاندارد و کراون کلوگر لوکس‌تر از اواسط سال جاری میلادی روانه بازار چین خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.