دوشنبه، ۱۰ خرداد ۰ - ۰۹:۱۰
تویوتا لندکروزر ۷۹

تویوتا لندکروزر ۷۹ هشت نفره خودرویی ضدگلوله و آماده رویایی با شدیدترین خطرات روی زمین است و کاملا در برابر مین های زمینی…

تویوتا لندکروزر ۷۹ هشت نفره خودرویی ضدگلوله و آماده رویایی با شدیدترین خطرات روی زمین است و کاملا در برابر مین های زمینی مقاوم است. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

شرکت مهندسی SVI که در زمینه تولید محصولات زرهی در آفریقای جنوبی فعالیت می‌کند پس از خودروی زرهی حمل نفرات مکس ۳ اقدام به معرفی خودروی دیگری کرده است. اگرچه خودروی مکس ۳ اساساً یک پیکاپ بود اما جدیدترین پروژه این شرکت خودرویی چندمنظوره به نام تویوتا لندکروزر ۷۹ است که می‌تواند تا ۸ نفر را حمل کند.

با SVI مکس ۳ تروپی یا تویوتا لندکروزر ۷۹ آشنا شوید، خودرویی ضدگلوله که آماده رویارویی با شدیدترین خطرات روی زمین است؛ و بله درست همانند نسخه پیکاپ، تروپی نیز بر پایه تویوتا لندکروزر سری ۷۰ شکل گرفته است.

شاید فکر کنید مکس ۳ تروپی یا تویوتا لندکروزر ۷۹ خودرویی نظامی است اما SVI نسخه غیرنظامی این خودروی زرهی را بدون نقاط اتصال مخصوص مسلسل‌ها و سلاح‌های سنگین نیز تولید می‌کند. با این وجود خودروی موردبحث نیازی به دریافت مجوز از کمیته کنترل سلاح ملی آفریقای جنوبی NCACC ندارد. از تروپی می‌توان برای برخی صنایع استفاده کرد و بنابراین این خودرو تنها محدود به شرکت‌های امنیتی و امثالهم نیست.

مکس ۳ تروپی یا تویوتا لندکروزر ۷۹ دارای محافظ‌های بدنه ساخته شده از فولاد است که سطح حفاظت EN1063 BR6 را ایجاد می‌کنند. به این ترتیب خودروی موردبحث می‌تواند در برابر حملات سلاح‌های خودکار و تهاجمی مقاومت کند. SVI همچنین سطح حفاظت ارتقا یافته BR7 را نیز ارائه می‌کند که باعث شده خودرو در برابر انفجارها و مین‌های ضدنفر و زمینی مقاوم باشد.

زیر کاپوت مکس ۳ تروپی یا تویوتا لندکروزر ۷۹ پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۵ لیتری توربودیزل با قدرت ۲۰۲ اسب بخار و گشتاور ۴۳۰ نیوتون متر قرار گرفته است. این خودرو حداکثر سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعتی دارد. از دیگر موارد برجسته این خودرو می‌توان به سیستم تعلیق ارتقا یافته و اضافه شدن میله عقب ضد لغزش اشاره کرد.

SVI می‌گوید قیمت این خودرو بسته به پیکربندی و سایر ویژگی‌ها دارد. البته قیمت مکس ۳ تروپی از ۱.۸ میلیون راند آفریقای جنوبی معادل حدود ۱۲۸ هزار دلار شروع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *