پنجشنبه، ۰۴ شهریور ۰ - ۰۸:۱۰
تویوتا تاندرا

تویوتا تاندرا پیکاپ جدید ژاپنی چند وقتی است که انتشار تیزرهایش آغاز شده بود اما تصاویری از این نسخه رفته و در اینترنت…

تویوتا تاندرا پیکاپ جدید ژاپنی چند وقتی است که انتشار تیزرهایش آغاز شده بود اما تصاویری از این نسخه رفته و در اینترنت منتشر شده است. در ادامه با میهن پست به معرفی این خودرو می پردازیم. این تصاویر، یک تاندرای قرمزرنگ را در نسخهٔ آفرودی TRD Pro نشان می‌دهند که جلوپنجرهٔ هشت‌ضلعی مشکی‌رنگ بزرگ با یک نوار LED زیر نوشتهٔ بزرگ TOYOTA و دو نوار LED کوچک‌تر در پایین از ویژگی‌های آن هستند. در طرفین این جلوپنجره هم همان‌طور که قبلاً مشخص شده بود، چراغ‌های L شکل LED با ورودی‌های هوای عمودی در زیر آن‌ها قرار گرفته‌اند. برجستگی‌هایی در طرفین کاپوت هم نمایی عضلانی و باصلابت به تاندرا بخشیده‌اند.

در پروفیل جانبی خودرو، دهانهٔ گلگیرها با روکش‌های پلاستیکی پوشیده شده که همراه با لاستیک‌های بزرگ روی رینگ‌های مشکی‌رنگ، نشان‌دهندهٔ قابلیت‌های آفرود تاندرا هستند. ازجملهٔ ویژگی‌های بخش عقبی این پیکاپ نیز می‌توان به نوشتهٔ بزرگ TRD Pro روی درب پشتی و سه چراغ کوچک در بالای آن اشاره کرد. چراغ‌های C شکل با گرافیک دو خط عمودی هم در اینجا خودنمایی می‌کنند.

انتظار می‌رود زیر کاپوت نسل جدید تاندرا بجای پیشرانهٔ ۵.۷ لیتری V8 تنفس طبیعی کنونی، یک موتور جدید V6 توربو قرار گیرد که به گفتهٔ تویوتا، قدرت و گشتاور بیشتری نسبت به ۳۸۱ اسب بخار قدرت و ۵۴۴ نیوتن متر گشتاور نسخهٔ فعلی خواهد داشت. احتمالاً این همان پیشرانهٔ ۳.۵ لیتری V6 توئین توربوی نسل جدید لندکروزر خواهد بود که ۴۱۵ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند؛ اما علاوه بر پیشرانه، نسل جدید تاندرا پلت‌فرم شاسی نردبانی جدید لندکروزر را هم قرض خواهد گرفت درحالی‌که گزارش شده فنرهای شمش عقب نیز با کمک‌فنرهای پیچشی جایگزین خواهد شد. ازآنجایی‌که تویوتا وعدهٔ عرضهٔ نسل جدید تاندرا را در سه‌ماههٔ چهارم امسال داده است، انتظار می‌رود به‌زودی شاهد رونمایی رسمی آن باشیم.

 

 

به‌روزرسانی: تویوتا تصمیم گرفت تا با انتشار یک تصویر رسمی از این خودرو، به ما امکان نگاهی بهتر و کامل‌تر به نسخه TRD Pro را بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.