جمعه، ۰۱ اسفند ۹۹ - ۱۰:۴۳
خودروی پرنده

خودروی پرنده ترافیجیا با تأیید از سوی FAA از سال آینده به‌صورت قانونی در حمل و نقل هوایی آمریکا مورد استفاده قرار خواهد…

خودروی پرنده ترافیجیا با تأیید از سوی FAA از سال آینده به‌صورت قانونی در حمل و نقل هوایی آمریکا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

خودروی پرنده ترافیجیا (Terrafugia) که اکنون متعلق به جیلی می‌باشد، یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک شده زیرا با کسب مجوزهای اداره هواپیمایی فدرال برای پرواز، نخستین خودروی پرنده در زمین و آسمان لقب خواهد گرفت.

کسب مجوزها فعلاً برای پرواز بوده و اینکه چنین وسیله‌ای هنوز مجوز حرکت در خیابان را داشته باشد چالش بعدی است. برای کسب مجوز پرواز، ۸۰ روز آزمایش پرواز موفقیت‌آمیز به همراه ۱۵۰ سند فنی تحویل ممیزی FAA شده است.

خودروی پرنده ترافیجیا، در نسخه اولیه اش تنها از یک موتور ملخی ۱۰۰ اسبی روتاکس سود می‌برد که با بنزین هواپیما کار می‌کند که در پشت آن قرار گرفته است. نهایت سرعت آن هم در آسمان ۱۶۱ کیلومتر بر ساعت می‌باشد و از نکات ایمنی این خودرو می‌توان به قفسه ایمنی فیبر کربنی و یک چتر نجات هوایی اشاره کرد. بال های این خودرو/هواپیما به‌راحتی جمع شده و می‌توان آن را در یک گاراژ خودرو جا داد.

با هم در میهن پست تصاویری از ترانسیشن ترافیجیا را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *