یکشنبه، ۰۹ خرداد ۰ - ۰۷:۰۹

به گزارش توران پارس از جمله برنامه های اصلی تحصیلی و بین المللی در کشور ترکیه، ارائه بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان و…

به گزارش توران پارس از جمله برنامه های اصلی تحصیلی و بین المللی در کشور ترکیه، ارائه بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد.

هدف از بورسیه تحصیلی به دانشجویان، ارتقا فهم متقابل با سایر کشورها  و همچنین همکاری در دانش جهانی با رویکرد مردم محوری است. در حقیقت بورسیه های تحصیلی امکان تحصیل دانشجویان برتر در تمامی کشور های دنیا را فراهم کرده و به عنوان شانسی بزرگ برای آن ها شناخته می شود. بورسیه تحصیلی علم و فناوری علی کوشچو و بورسیه تحصیلی علوم اجتماعی ایبنی هالدون از بورسیه های تحصیلات تکمیلی کشور ترکیه می باشند. در ادامه با شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

مزایای دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای دانشجویان ایرانی

همانطور که می دانید دانشگاه های ترکیه به عنوان دانشگاه های برتر و پیشرفته دنیا شناخته می شوند و با دانشگاه های برتر کشور های آمریکای و اروپایی در رقابت هستند. دانشگاه های این کشور دارای سطح علمی بالایی بوده و به دلیل هزینه های پایین تحصیل و زندگی در این کشور، عدم نیاز به ویزا، نزدیکی فاصله به کشور ایران، امکان کار دانشجویی و دریافت بورسیه تحصیلی به یکی از بهترین گزینه ها جهت تحصیل دانشجویان ایرانی بدل شده است.  دانشجویان ایرانی پس از دریافت مدارک تحصیلی خود از دانشگاه های این کشور می توانند جهت ادامه تحصیل و زندگی به آسانی به سایر کشور های اروپایی و آمریکایی مهاجرت کنند. در حقیقت کشور ترکیه به عنوان پلی برای موفقیت دانشجویان ایرانی شناخته می شود.

بورسیه تحصیلی ترکیه و شرایط شرکت در آن

به صورت سالیانه در کشور ترکیه  و در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان غیر اتباع این کشور، بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد. دانشجویانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقاطع بالاتر را دارند باید به ترتیب ۷۰، ۷۵ و ۹۰ درصد امتیاز کسب کنند.

 درخواست برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور دارای شرایطی می باشد. از جمله آنکه محدودیت سنی برای تمامی مقاطع وجود دارد و به ترتیب دانشجویان باید زیر ۲۱، ۳۰ و ۳۵ سال جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشند. دانشجویانی که می خواهند در برنامه های تحقیقاتی شرکت کرده و در این برنامه ها بورسیه شوند نیز باید متولد پیش از ۱۹۷۳ میلادی باشند. حداقل معدل نیز برای دریافت بورسیه دوره کارشناسی ۱۴، کارشناسی ارشد ۱۵، دکتری ۱۵ و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ۱۸ می باشد.

دانشجویان عزیز می توانند پس از تکمیل مدارک خود اقدام به ثبت نام جهت دریافت بورسیه تحصیلی نمایند. فراموش نکنید سن داوطلبان در روند انتخابی آن ها بسیار اثرگذار می باشد. به طوری که هر چه سن افراد پایین تر باشد، درصد قبولی آن ها در درخواست بورسیه تحصیلی بیشتر است. رزومه و معدل دانشجو و همچنین نمرات وی در آزمون های بین المللی درصد و شانس قبولی او در دریافت بورسیه را افزایش می دهد.

بورسیه تحصیلی کشور ترکیه چه مزایایی دارد ؟

 • عدم نیاز به پرداخت شهریه و تحصیل رایگان
 • اقامت در خوابگاه های دانشجویی و برخورداری از خدمات آن ها به صورت رایگان
 • تحت پوشش قرار گرفتن تمامی هزینه های درمانی دانشجویان توسط بیمه سلامت
 • ارائه دو بلیط رفت و برگشت از کشور ترکیه به کشور مقصد دانشجو در حین تحصیل
 • برگزاری دوره های یک ساله رایگان زبان ترکی
 • حقوق به دانشجویان مقطع کارشناسی ۷۰۰ لیر، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۹۵۰ لیر، دانشجویان مقطع دکتری ۱۴۰۰ لیر و محققان و پژوهشگران واجد شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه ۳۰۰۰ لیر به صورت ماهیانه

مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه دولتی کشور ترکیه

 • مدرک شناسایی یا گذرنامه معتبر
 • عکس جدید از داوطلب (یک عکس مناسب و قابل شناسایی )
 • کارنامه شرکت در آزمون کنکور برای داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده اند ( اختیاری )
 • اسکن تمامی ریزنمرات و مدارک تحصیلی دبیرستان ( پیش دانشگاهی ) برای متقاضیان بورسیه در مقطع کارشناسی
 • اسکن تمامی ریزنمرات و مدارک تحصیلی دبیرستان ( پیش دانشگاهی ) + مدرک کارشناسی برای متقاضیان بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد
 • اسکن تمامی ریزنمرات و مدارک تحصیلی دبیرستان ( پیش دانشگاهی ) + مدرک کارشناسی + مدرک کارشناسی ارشد برای متقاضیان بورسیه در مقطع دکتری
 • داشتن دو توصیه نامه برای مقاطع ارشد و دکتری ( ضروری )
 • نمره آزمون‌های بین‌المللی (مانند GRE, GMAT, SAT ,DELF, YDS, YÖS و…)
 • نمره آزمون های زبان در صورت وجود
 • نمونه پروپوزال ( برای مقطع ارشد یا دکتری )

دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه

دانشجویان و داوطلبان عزیز برای شرکت در دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه، باید هرسال قبل از ۲۰ فوریه به صورت آنلاین وارد سایت شده و در قسمت پذیرش درخواست بورسیه به تکمیل مدارک خود و سپس ارسال آن ها بپردازند. مدارکی که دانشجویان توسط این سایت برای موسسه دریافت بورسیه کشور ترکیه ارسال می کنند باید مورد تائید این موسسه دولتی قرار بگیرد و صحت اطلاعات دانشجو تائید شود.از آن جایی که دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه از جانب دولت این کشور برگزار می شود رایگان بوده و دانشجویان هیچگونه هزینه ای را برای ارسال درخواست خود پرداخت نمی کنند. هر دانشجو می تواند ۱۲ رشته تحصیلی را با توجه به علایق و معدل خود انتخاب کند. زمانی که می خواهید مدارک خود را در سایت ثبت کنید نیازی به ترجمه آن ها نخواهید داشت اما اگر درخواست شما قبول شد باید مدارک خود را به صورت ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. همچنین متقاضیان نیازی به ارائه مدارک زبان ترکی نخواهند داشت چرا که بورسیه شامل یکسال تحصیل زبان ترکی به صورت رایگان نیز می باشد.همانطور که می دانید کشور ترکیه دارای دانشگاه های برتر و شناخته شده در سرتاسر جهان می باشد و تحصیل در این دانشگاه ها به عنوان یک رزومه مهم و مناسب برای شما خواهد بود. علاوه بر دانشجویان ایرانی سالیانه دانشجویان فراوانی از تمامی کشور ها درخواست دریافت بورسیه را داشته و شما می باید از این میان بتوانید این بورسیه را دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره بورسیه تحصیلی کشور ترکیه کافی است با مشاوران و کارشناسان توران آکادمی تماس بگیرید. توران پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل تحصیل است. 

برای اشنایی کامل با شرایط بورسیه ترکیه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *