سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۳

سلامت نیوز: مدیرکل داروی وزارت بهداشت گفت: از بندهای قانونی دیگری استفاده کردیم تا مصوبه حق فنی داروخانه‌ها دوباره اجرایی شود به همین…

سلامت نیوز: مدیرکل داروی وزارت بهداشت گفت: از بندهای قانونی دیگری استفاده کردیم تا مصوبه حق فنی داروخانه‌ها دوباره اجرایی شود به همین دلیل از دیوان عدالت اداری مشاوره گرفتیم و وزیر بهداشت آن را ابلاغ کرد.

مهدی پیرصالحی در گفت‌وگو با فارس در رابطه با حذف مصوبه حق فنی داروخانه‌ها که در هفته‌های اخیر از سوی دیوان عدالت اداری صادر شد، گفت: دیوان عدالت اداری اشکالات قانونی به مصوبه حق فنی داروخانه‌ها وارد کرد، بحث‌هایی شد و ما نیز نظرات خود را اعلام کردیم.

وی ادامه داد: مصوبه حق فنی داروخانه ها را حق می‌دانیم که باید از سوی داروخانه‌ها دریافت شود اما به هرحال دیوان عدالت اداری قانع نشده بود و رأی به ابطال مصوبه قبلی داده بود.

پیرصالحی گفت: ما نیز به طور قانونی باید از رأی دیوان عدالت اداری پیروی می‌کردیم به همین دلیل به تمام داروخانه‌ها اعلام شد که از آن تاریخ به بعد حق فنی دریافت نکنند.

مدیرکل داروی وزارت بهداشت تصریح کرد: اما پیگیر موضوع شدیم و راهکارهای قانونی دیگری را پیدا کردیم که با استناد به بندهای دیگر قانون وزیر بهداشت به تازگی آن را ابلاغ کرد تا اجرایی شود.

وی افزود: بنابراین مصوبه حق فنی داروخانه‌ها به طور مجدد و با همان شرایط قبلی اجرایی شده است.

پیرصالحی افزود: از بندهای قانونی دیگری استفاده شده و امیدواریم دوباره ایرادی پیش نیاید چرا که از مشاوره‌های غیر حضوری دیوان عدالت اداری برای دوباره به جریان افتادن این مصوبه کمک گرفته‌ایم. این مشاوران در جلسات تصمیم‌گیری حضور نداشتند اما غیر حضوری مشاوره داده‌اند و امیدواریم مشکلی پیش نیاید.

پیرصالحی گفت: قیمت دارو از شمال تا جنوب نباید متفاوت باشد و چنانکه داروخانه‌ای قیمتی متفاوت از قیمت‌گذاری تعیین شده دریافت کند، تخلف کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *