شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۲

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اذعان به عقب ماندن بسته خدمات بهداشتی از درمان در قالب طرح تحول نظام…

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اذعان به عقب ماندن بسته خدمات بهداشتی از درمان در قالب طرح تحول نظام سلامت، بر لزوم سرعت گرفتن خدمات بهداشتی در این طرح تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در دومین اجلاس معاونین درمان، روسا و مدیران بیمارستان‌های سراسر کشور که روز شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهور در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد، گفت: دولت به مشکلات سلامت مردم در بخش بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای دارد. رئیس جمهور نیز در جلسات متعدد به این وظیفه دولت تاکید کرده است.

وی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت ارتقای خدمات در حوزه بهداشت و درمان است چرا که این دو مقوله از یکدیگر جدا نیستند و دولت به طور جد از این خدمات حمایت می‌کند.

وزیر بهداشت درباره طرح تحول سلامت نیز گفت: قبل از اجرای طرح تحول، پرداخت از جیب مردم در زمینه هزینه‌های بستری 37 درصد بود و اکنون به کمتر از 10 درصد رسیده است اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم و از شما مدیران و روسا درخواست می‌کنم که برای حل این مشکلات راهکار داده و به ما کمک کنید.

وزیر بهداشت در ادامه بر لزوم سرعت گرفتن بیش از پیش بسته خدمات بهداشتی تاکید کرد و گفت: باید بگویم که بسته خدمات بهداشتی بسیار مهمتر از بسته درمان بود. اما اکنون خدمات بهداشتی از بسته درمان عقب مانده است و هنوز قدم‌های موثری را در این حوزه برنداشته‌ایم تا مردم بتوانند خدمات این حوزه را لمس کنند.

هاشمی در پایان گفت: امیدوارم با همت شما مدیران و روسای بیمارستان‌ها بتوانیم مباحث مربوط به بهداشت را نیز پیش برده و خدمات حوزه بهداشت در نیمه دوم سال پررنگ و برای مردم ملموس شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *