دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۷

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: امیدواریم با دیوان عدالت اداری در زمینه حق فنی داروخانه‌ها به توافق برسیم و از مسیرهای قانونی دیگر…

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: امیدواریم با دیوان عدالت اداری در زمینه حق فنی داروخانه‌ها به توافق برسیم و از مسیرهای قانونی دیگر بتوانیم مشکل تعرفه حق فنی داروخانه‌ها را برطرف کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به مصوبه دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال افزایش 15 درصدی حق فنی داروخانه‌ها در سال جاری، گفت: همه ما موظف به اجرای قانون هستیم و به مصوبه دیوان عدالت اداری تمکین می‌کنیم.

وی با اشاره به این که دیوان عدالت اداری مصوبه هیات وزیران در مورد افزایش نرخ حق فنی را که در سال جاری ابلاغ شده بود، ابطال کرد، توضیح داد: امیدوار بودیم که در این زمینه هماهنگی‌هایی با وزارت بهداشت صورت گیرد با این حال از طریق کارشناسان به دنبال بررسی این مصوبه هستیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امیدواریم با دیوان عدالت اداری به توافق برسیم و از مسیرهای قانونی دیگر بتوانیم مشکل تعرفه حق فنی داروخانه‌ها را برطرف کنیم.

نیاز طرح تحول نظام سلامت به حمایت قوای سه گانه
وزیر بهداشت در ادامه گفت: در شرایطی که وزارت بهداشت در حال اجرای طرح ملی تحول نظام سلامت است و بیش از سایر مواقع دیگر به استمرار حمایت‌های دیگر دستگاه‌ها نیاز دارد، اتخاذ تصمیماتی که منجر به ایجاد اختلال در روند اجرای طرح می‌شود، اهدافمان را برای به ثمر نشستن آن دچار چالش می کند.

دکتر هاشمی افزود: از آنجا که اجرای طرح تحول نظام سلامت با هدف رفع دغدغه‌های بیماران در تامین هزینه‌های درمانی است، انتظار می رود قوای سه گانه همکاری و حمایت اثربخشی را در راستای اجرای هر چه بهتر این طرح ارائه کنند.

شایان ذکر است، اخیرا دیوان عدالت اداری در حکمی اخذ وجه به عنوان حق فنی از سوی داروسازان شاغل در داروخانه‌ها را ابطال کرد و این تصمیم نگرانی‌هایی را در ارائه مناسب خدمات دارویی در کشور ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *