سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۰

سلامت نیوز: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی درباره انتشار تصاویری از کودک‌آزاری در مهدکودکی در اردبیل گفت: در آن روز مربی حضور پیدا…

سلامت نیوز: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی درباره انتشار تصاویری از کودک‌آزاری در مهدکودکی در اردبیل گفت: در آن روز مربی حضور پیدا نکرده بود، بنابراین کمک مربی از این فرد که جزو کادر خدماتی بوده کمک گرفته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، «محمد نفریه» معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی در حاشیه نشست خبری که به منظور تشریح وضعیت نظارت بهزیستی بر مهدکودک‌ها (با توجه به انتشار خبر یک مورد کودک آزاری در مهد کودکی در استان اردبیل) برگزار شد در مورد نقش تعرفه‌های ناچیز تعیین شده از سوی بهزیستی برای شهریه مهدکودک‌ها در بی‌میلی افراد مجرب و متخصص به عنوان کادر مهدکودک‌ها، گفت: کمیته‌ای در هر استان به تناسب سطح مهدکودک این قیمت‌ها را تعیین می‌کند.
وی ادامه داد: سعی شده است در تعیین این قیمت‌ها تناسب توانایی مالی خانواده‌ها، شرایط بهزیستی و مهدکودک‌ها رعایت شود و همچنین بیشتر پرسنل مهدکودک‌ها نیز از افراد تحصیل‌کرده هستند و اگر مربیان مهد کودک هر سال دوره‌های آموزشی و گزینشی ما را نگذرانند کارت مربیگریشان تمدید نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه فرد خاطی در مورد کودک آزاری مهد کودک ستایش جزو افراد تحصیلکرده و متخصص نبوده است گفت: در در آن روز مربی حضور پیدا نکرده بود، بنابراین کمک مربی از این فرد که جزو کادر خدماتی بوده کمک گرفته است.
نفریه افزود: این سازمان همواره برای تعیین شهریه‌ها تحت فشار بوده و میزان بالای شهریه‌ها مورد انتقاد قرار داشته است در حالی که مردم توجه نمی‌کنند که هزینه‌های نگهداری از کودک در مهد کودک‌ها حتی از هزینه‌ای که برای دانش جویان مقطع دکتری می‌شود بیشتر است زیرا کودکان مسائل تغذیه‌ای و بهداشتی خاص خود را دارند.
در همین رابطه، فاطمه دعایی مدیر عامل انجمن همیاران مهدکودک نیز گفت: مهد کودک‌هایی که براساس تعرفه بهزیستی و به صورت قانونی شهریه دریافت می‌کنند معمولا ناچارند از جیب خودشان هزینه کنند.

محمد نفریه همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد فروش جواز مهدکودک گفت: این کار خلاف قانون است البته درگذشته موارد این چنینی وجود داشته که سازمان بهزیستی با رفع برخی از محدودیت‌ها برای دادن جواز به مهد کودک با این مسئله مقابله کرده و اکنون می‌توانیم بگوییم فروش جواز مهد کودک درکشور وجود ندارد زیرا متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بهزیستی با شرایط راحت‌تری نسبت به گذشته این جواز را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *