چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۵

سلامت نیوز :یک مشاور تغذیه با بیان اینکه رمضان بهترین فرصت برای کاهش وزن در افرادی است که اضافه وزن دارند، توصیه‌هایی نیز…

سلامت نیوز :یک مشاور تغذیه با بیان اینکه رمضان بهترین فرصت برای کاهش وزن در افرادی است که اضافه وزن دارند، توصیه‌هایی نیز برای ثابت نگهداشتن وزن ارائه کرد. خبرگزاری فارس: توصیه‌هایی برای ثبات وزن در ماه رمضان/اُفت قند خون حاصل روزه بی‌سحری
برلیانت بزرگمهر در گفت‌وگو با فارس، گفت: رمضان بهترین فرصت است تا کسانی که از افزایش وزن رنج می‌برند، وزن خود را کاهش دهند و به وزن طبیعی برسند.
وی ادامه داد: همچنین افرادی که کمبود وزن دارند، می‌توانند با خوردن غذاهای پرکالری وزن خود را به حد طبیعی برسانند.
این مشاور تغذیه به کسانی که وزن طبیعی دارند توصیه کرد از خوردن مواد غذایی شیرین در این ایام پرهیز کنند و افزود: شیرینی‌ها و مخصوصا زولبیا و بامیه کالری و قند بالایی دارد و زود جذب بدن می‌شود؛ با خوردن مواد قندی، قند خون افزایش یافته و انسان احساس سیری می‌کند.
وی ادامه داد: اما پس از مدتی بدن انسولین ترشح می‌کند و قند خون را کاهش می‌دهد، بنابراین انسان احساس گرسنگی می‌کند و به ریزه‌خواری روی می‌آورد که سبب افزایش وزن می شود.
بزرگمهر با بیان اینکه وعده سحری نقش مهمی در ثابت نگهداشتن وزن دارد گفت: افرادی که سحری نمی‌خورند دچار افت قند خون شده و برای خوردن غذاهای چرب و شیرین حریص می‌شوند.
وی تأکید کرد: نباید به صرف اینکه یک وعده غذایی در ماه رمضان حذف می‌شود، به پرخوری رو بیاوریم و کالری بیش از حد استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.