پنجشنبه، ۰۶ شهریور ۹۳ - ۰۵:۴۰

سلامت نیوز : رضا رضایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: درمان بیماران تصادفی همانند گذشته رایگان است و هیچ تغییری هم در قانون…

سلامت نیوز : رضا رضایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: درمان بیماران تصادفی همانند گذشته رایگان است و هیچ تغییری هم در قانون این موضوع بوجود نیامده است.

به گفته وی براساس قانون، پذیرش و درمان رایگان بیماران تصادفی در بیمارستان‌های دولتی انجام و اعتبارات مورد نیاز آن از محل ۱۰ درصد بیمه شخص ثالث تامین می‌شود.

رضایی درباره بدهی بیمه‌های تجاری به وزارت بهداشت، ادامه داد: کماکان برخی از بیمه‌های تجاری بابت پرداخت هزینه‌های درمان ناشی از تصادفات از محل 10 درصد بیمه شخص ثالث، به وزارت بهداشت بدهکارند. البته لیست بدهکاری بیمه‌های تجاری را مشخص کرده‌ایم. در مجموع اکنون وضعیت و تعامل خوبی با بیمه‌ها برقرار شده و به تدریج بدهی‌ بیمه‌ها به وزارت بهداشت در حال تسویه شدن است.

وی همچنین گفت: بیمار تصادفی جهت درمان رایگان لازم است کروکی تصادف یا برگه اورژانس 115 را داشته باشد تا به این ترتیب تصادف وی محرز شود. اما تا کنون درمان هیچ بیماری تصادفی به دلیل نداشتن مدرک، معطل نمانده است.

رضایی ادامه داد: سال گذشته جهت درمان بیماران تصادفی بیش از 900 میلیارد تومان هزینه کردیم که حدود 700 میلیارد تومان آن را بیمه‌ها پرداخته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.