پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۸

سلامت نیوز: یک متخصص پوست و مو گفت: رایج‌ترین روش کاشت مو را استفاده از موهای بخش خلفی تحتانی سر و کاشت آن…

سلامت نیوز: یک متخصص پوست و مو گفت: رایج‌ترین روش کاشت مو را استفاده از موهای بخش خلفی تحتانی سر و کاشت آن در بخش های دیگر سر است.

غلامحسین غفارپور در گفت و گو با فارس درباره روشهای کاشت مو گفت: رایج ترین روش کاشت مو برداشتن یک نوار باریک پوست و مو به عرض 1.2 سانتیمتر و به طول حدود 20 سانتیمتر از قسمت خلفی تحتانی سر،‌ استخراج موها از این نوار و کاشت این موها در پوست سر است.

غفارپور درباره نحوه اجرای این روش تصریح کرد: باند برداشته شده از پشت سر با دقت خرد می شود و سپس ریشه‌های مو به صورت چند عددی جدا شده و در مایعی خنک قرار می‌گیرد تا آماده کاشت شود، سپس از جلوی سر که بی حس شده است سوراخ‌ها ایجاد می‌شود و این ریشه‌های مو را درون سوراخ‌ها می‌کارند.

این متخصص پوست و مو افزود: معمولاً این موهای کاشته شده ظرف 2 هفته رشد می‌کنند و پس از 2 هفته می‌ریزند، سپس ظرف 4 تا 5 ماه شروع به رشد می‌کنند و ظرف یکسال تعدادی از این موها ظاهر می‌شوند.

وی درباره حداکثر نشای ممکن در یک جلسه کاشت گفت: معمولاً حداکثر نشایی که در هر جلسه می توان انجام داد بیش از 3 هزار تار مو نیست در حالی که برخی ادعا می‌کنند که تا 15 هزار نشا انجام می‌دهند که تبلیغاتی دروغین بیش نیست زیرا از یک‌سو به علت امکان جوش نخوردن پوست پشت سر، برداشت بیش از یک باند 20 سانتیمتر در 1.5 سانتیمتر ممکن نیست.

غفارپور افزود: از سوی دیگر تعداد کل موهای سر بیش از 100 هزار عدد نیست حال چگونه می‌توان از یک نوار باریک از پوست سر فردی که دچار ریزش موی حاد است حدود 16 هزار مو استخراج کرد.

این متخصص پوست و مو تأکید کرد: از آنجا که هنگام این عمل مقدار زیادی بی حس کننده به بیمار تزریق می‌شود بهتر است تمام کار در یک جلسه انجام شود یعنی حدود 3 هزار شاخه مو استخراج شده را در بخش های مختلف سر به کار برد تا کار به دفعات دیگر کشیده نشود و اگر عمل دیگری لازم بود باید پس از گذشت 6 ماه تا یکسال عمل دیگر انجام شود.

وی با اشاره به مدت زمان بیش از 5 ساعته هر عمل کاشت مو، درباره زمان مناسب برای کاشت مو گفت: معمولاً سن 35 و 36 سالگی سن خوبی برای عمل است به شرطی که موی فرد به ثبات رسیده باشد، چرا که ممکن است نوار برداشته شده حاوی موهای ضعیفی باشد که مستعد ریخته شدن باشد و در این صورت پس از کاشت، این موها بریزد.

غفارپور در مورد لزوم تجویز داروی تقویتی برای مو نیز گفت: مریض حتماً باید یکسال قبل از عمل از محلول ماینوکسیدیل و قرص های خوراکی تقویتی استفاده کند تا موهای کاشته شده توان بیشتری داشته باشند و تا یکسال پس از عمل هم باید از محلول ماینوکسیدیل استفاده کرد.

وی درباره مصرف ماینوکسیدیل در مردان و زنان نیز تأکید کرد: ماینوکسیدیل 5 درصد برای آقایان و ماینوکسیدیل 2 درصد هم برای آقایان و خانم ها است زیرا محلول 5 درصد ممکن است عامل پرمویی خانم‌ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.