چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۴۷

سلامت نیوز:استاندار فارس گفت: فعاليت‌هاي گسترده تأمين‌اجتماعي موجب اميدواري مردم به آينده و دلبستگي بيشتر به كشور است. به گزارش سلامت نیوز به…

سلامت نیوز:استاندار فارس گفت: فعاليت‌هاي گسترده تأمين‌اجتماعي موجب اميدواري مردم به آينده و دلبستگي بيشتر به كشور است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دكتر سيدمحمد احمدي در ديدار مديران بخش‌هاي مختلف تامين اجتماعي استان، كه با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهار داشت: مفهوم دولت رفاه سال ها است كه در كشورهاي پيشرفته دنيا مورد توجه قرار دارد و در كشورمان نيز سازمان تامين اجتماعي خدمات گسترده اي را به افراد تحت پوشش ارائه مي دهد.
وی با اشاره به گستردگي اين استان و مشكلات فراوان آن در حوزه خدمات درماني ، افزود: نتيجه عملكرد همه مديران بايد جلب رضايت مردم باشد و انتظار داريم خدمات تامين اجتماعي در فارس گسترش بيشتري پيدا كند.
دکتر احمدی با بيان اين كه تنها يك بيمارستان تامين اجتماعي در استان فارس وجود دارد كه تناسبي با تعداد افراد تحت پوشش ندارد، خاطر نشان كرد: تعداد درمانگاه هاي تامين اجتماعي در مقايسه با شهرستان هاي فارس کم و موجب بروز مشكلاتي براي مردم شده است.
استاندار فارس با اشاره به اين كه شكايات اندكي از عملكرد تامين اجتماعي به استانداری منتقل شده است، ضمن قدرداني از تلاش هاي مديران و كاركنان اين سازمان، تاكيد كرد: افراد تحت پوشش تامين اجتماعي در زمان بيكاري و بيماري نبايد دغدغه دريافت خدمات داشته باشند.
دكتر احمدي همچنين خواستار ارتباط بيشتر تامين اجتماعي با مجمع نمايندگان فارس به منظور پيشبرد سريع تر برنامه هاي خدماتي اين سازمان در استان شد.
مدیر کل تأمین اجتماعی فارس نیز در این دیدار با اشاره به جمعیت تحت پوشش این اداره کل در استان گفت: قریب به2 میلیون و30 هزار نفر که 44 درصد از جمعیت استان را تشکیل می دهند تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند وماهانه به 101 هزار خانواده مبلغی بالغ بر90 میلیارد تومان مستمری پرداخت می شود.
عبدالکریم نباتی افزود : برای اولین بار ایام هفته تامین اجتماعی با توجه به سیاست های کلان سازمانی نامگذاری شده که این اداره کل هم به فراخور آن برنامه های متنوعی را اجرا كرده است .
وی تصریح کرد : با روی کار آمدن دولت تدبیر وامید و انتصاب فردی از بدنه سازمان به عنوان مدیر عامل سازمان بارقه ای نو در این سازمان ایجاد شد و این امرباعث شده تا تامین اجتماعی هرروز شاهد رفع چالشها و حرکتی رو به رشد داشته باشد .
مدیر کل تامین اجتماعی فارس با اشاره به اقدامات جدید تامین اجتماعی در سال جاری گفت : برای افزایش رضایتمندی بیمه شدگان ، مقدمات ایجاد سه کارگزاری رسمی در شهر شیراز و یک کارگزاری رسمی در شهر مرودشت فراهم شده است که با راه اندازی آنها شاهد تسریع امور مراجعین و جلوگیری از اتلاف وقت بیمه شدگان خواهیم بود.
وی به حمایتهای این سازمان نسبت به شرکتهای بحران زده نیز اشاره کرد و افزود : تامین اجتماعی همواره خود را در کنار صنایع و مولدین کار بعنوان حامی اصلی این قشر تلقی کرده و از هیچ کوششی نیز در خصوص رفع چالشهای آنها فرو گذار نکرده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی فارس نیز در این دیدار گفت : این مدیریت سالانه مبلغی بالغ بر 500 میلیارد تومان در دو بخش درمان مستقیم و درمان غیر مستقیم برای سلامت بیمه شدگان هزینه می‌کند.
دکتر سید علی اکبر بنی هاشمی افزود : کل مراجعه بیمه شدگان به مراکز ملکی درمانی سازمان در سال گذشته 3 میلیون بار و به مراکز درمانی طرف قرارداد 11میلیون بار بوده است که می توان گفت در سال گذشته هر بیمه شده در استان فارس به طور میانگین 7 بار به مراکز درمانی مراجعه کرده است .
مدیر درمان تامین اجتماعی فارس ، راه اندازی بخش جراحی قلب ، آنژیوگرافی و استنت گذاری در بیمارستان شهید بهشتی را از جمله موفقیت های بخش درمان تأمين‌اجتماعي فارس در سال 1392 برشمرد و افزود: با ساخت بیمارستان 313 تختخوابی جدید تأمین‌اجتماعی در شهر شيراز که بیمارستانی فوق تخصصی است ، مشکلات درمانی بیمه شدگان فارس مرتفع می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.