سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۵

سلامت نیوز :مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از بازنگری در محاسبات بیمه‌ای تأمین‌اجتماعی با استفاده از تجارب بین‌المللی خبر داد.به گزارش ایلنا، در دیدار مدیرعامل…

سلامت نیوز :مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از بازنگری در محاسبات بیمه‌ای تأمین‌اجتماعی با استفاده از تجارب بین‌المللی خبر داد.
به گزارش ایلنا، در دیدار مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با معاون دبیرکل اتحادیه بین‌المللی تأمین‌اجتماعی (ISSA) مقرر شد به زودی هیأتی از کارشناسان این اتحادیه برای بازنگری در نحوه محاسبات بیمه‌ای، به ایران سفر کند.

دکتر سیدتقی نوربخش در تشریح دیدارهای خود در حاشیه برگزاری نشست سالانه سازمان بین‌المللی کار در ژنو گفت: در دیدارهای انجام شده با مارتین هو معاون دبیرکل (ISSA) و تمارا جابانا، مدیر برنامه‌ریزی منطقه‌ای ISSA علاوه بر بررسی راه‌های توسعه همکاری با یکدیگر، موضوعات حرفه‌ای حوزه تأمین‌اجتماعی طرح و بررسی شد.

دکتر نوربخش در این دیدارها گسترش پوشش بیمه‌ای را از برنامه‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در ایران برشمرد و گفت: درحال‌حاضر تقریباً تمامی مردم ایران تحت‌پوشش یکی از سازمان‌های بیمه‌گر قرار دارند و بیش از 39 میلیون نفر از مردم ایران تحت‌پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی هستند.

وی ارتقاء همکاری بین‌المللی را از برنامه‌های اصولی سازمان تأمین‌اجتماعی عنوان کرد و گفت: با همکاری اتحادیه بین‌المللی تأمین‌اجتماعی و با استفاده از دانش و تجارب این اتحادیه برای بازنگری در نحوه محاسبات بیمه‌ای، شاهد پایداری منابع سازمان و به تبع آن بهبود کمی و کیفی خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی خواهیم بود.
دکتر نوربخش از اعزام تعدادی از کارشناسان سازمان تأمین‌اجتماعی به دانشگاه تورین در ایتالیا خبر داد و اظهار داشت: براساس توافقات صورت گرفته کارشناسان سازمان تأمین‌اجتماعی به منظور طی دوره‌های محاسبات بیمه‌ای به این دانشگاه اعزام می‌شوند.

وی از برگزاری سمینار منطقه‌ای اتحادیه بین‌المللی تأمین‌اجتماعی در ماه فوریه سال 2015 خبر داد و گفت: در این سمینار به تبادل‌نظر با مسئولین نهادهای بیمه‌ای سایر کشورها خواهیم پرداخت تا با اشتراک تجارب، بهترین راهکار را برای بهبود خدمت‌رسانی سازمان تأمین‌اجتماعی جست‌وجو کنیم.

معاون اتحادیه بین‌المللی تأمین‌اجتماعی و مدیر برنامه‌ریزی منطقه‌ای این اتحادیه نیز در دیدار با دکتر نوربخش ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام شده در سازمان تأمین‌اجتماعی و گسترش پوشش بیمه‌ای در ایران برای گسترش همکاری با سازمان تأمین‌اجتماعی و اشتراک تجربیات با جمهوری‌اسلامی ایران اعلام آمادگی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.