یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۰۰

سلامت نیوز: مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي گفت: منافع و مصالح كارگران در سازمان تأمين‌اجتماعي مورد توجه مديريت اين سازمان است و اجازه هيچ‌گونه معامله…

سلامت نیوز: مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي گفت: منافع و مصالح كارگران در سازمان تأمين‌اجتماعي مورد توجه مديريت اين سازمان است و اجازه هيچ‌گونه معامله و دخل و تصرف در اموال بيمه‌شدگان اين سازمان را نخواهم داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اداره كل روابط عمومي سازمان تأمين‌اجتماعي، دكتر سيدتقي نوربخش در جمع تشكل‌هاي كارگري، كارفرمايي و بازنشستگي با بيان اين مطلب، افزود: سازمان تأمين‌اجتماعي 60هزار ميليارد تومان از دولت طلب دارد كه اين بدهي از دولت قبل بر جاي مانده است.

وي گفت: مطالبات امروز كارگران از سازمان تأمين‌اجتماعي در راستاي منافع و مصالح اين سازمان است، درحالي كه در گذشته‌اي نه چندان دور مطالبات و نگراني‌هاي مربوط به اين سازمان شكل و رنگ ديگري داشت و نشان‌دهنده نگراني كارگران از شرايط اين سازمان بود.

مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي افزود: حقوق مستمري‌بگيران 25 درصد افزايش داشت كه تأمين‌اجتماعي 5درصد از اين افزايش را كه مربوط به ماه‌هاي فروردين و ارديبهشت است به مستمري‌بگيران غير حداقل بگير خود بدهكار است و اين 5درصد را قبل از عيدسعيد فطر پرداخت خواهد كرد.

وي اظهار داشت: تأمين‌اجتماعي برنامه گسترده‌اي براي درمان اين سازمان دارد و يكي از اين برنامه‌ها رايگان شدن فرانشيز براي مستمري‌بگيران است.
دكتر نوربخش تصريح كرد: در طرح تحول سلامت، نياز به خريد تجهيزات از خارج بيمارستان براي بيمار كم شده و در گام اول اين طرح 100درصد درمان مستمري‌بگيران و بازنشستگان به صورت رايگان انجام شده و قصد تعميم آن را به ساير گروه‌ها را نيز داريم.

وي گفت: با اجراي طرح ارجاع بيماران در مراكز ملكي سازمان تأمين‌اجتماعي، تلاش مي‌كنيم تا امكانات بيشتري با سهولت در اختيار بيمه‌شدگان قرار دهيم و با حذف دفترچه درمان و جايگزين كردن كارت هوشمند خدمات مطلوب‌تري را به مخاطبان تأمين‌اجتماعي در سراسر كشور ارائه دهيم.

مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي افزود:‌ كاركنان و مديران سازمان تأمين‌اجتماعي از تمام پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي اين سازمان براي ارائه خدمات به بيمه‌شدگان و مستمري‌بگيران سازمان استفاده مي‌كنند و اميدوارم بتوانيم هر روز بهتر از گذشته عمل كنيم و بخشي از مشكلات بيمه‌شدگان، را حل كنيم.

وي گفت: گام‌هاي مثبتي براي پرداخت بدهي سازمان تأمين‌اجتماعي توسط دولت برداشته شده و برخلاف سال‌هاي گذشته تلاش مي‌كنيم كه اموال اين سازمان دچار دست‌اندازي نشود، تلاش ما براي حفظ و حراست از اموال بيمه‌شدگان تأمين‌اجتماعي است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.