دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۱

سلامت نیوز: رسانه‌های خبری از آماده‌سازی واکسن تب دانگ تا پایان سال 2015 میلادی خبر دادند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از…

سلامت نیوز: رسانه‌های خبری از آماده‌سازی واکسن تب دانگ تا پایان سال 2015 میلادی خبر دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، «گوئیلائوم لروی»، رئیس واحد واکسن تب دانگ در شرکت داروسازی «سانوفی پاستور» اظهار داشت: در بررسی کلینیکی انجام شده در آسیا تاثیر این واکسن موفقیت‌آمیز بوده است. به گفته «لروی» این اولین واکسن تب دانگ است و تاکنون برای این بیماری واکسنی وجود نداشته است.

در بررسی انجام شده توسط شرکت داروسازی سانوفی پاستور، تعداد موارد ابتلا به تب دانگ در یک گروه 10 هزار نفری از کشورهای اندونزی، تایلند و مالزی پس از تزریق واکسن بیش از 50 درصد کاهش یافت. همچنین بررسی آزمایشگاهی دیگری با حضور 20 هزار نفر در آمریکای لاتین در حال انجام است.

گوئیلائوم لروی گفت: اکنون در نقطه حساس و کلیدی هستیم و باید تا پایان سال تحلیل کاملی از تمامی نتایج به دست آمده داشته باشیم.

نتایج حاصل از آخرین آزمایش‌ها در رابطه با واکسن تب دانگ متخصصان این شرکت داروسازی را به هدف خود که بیش از 20 سال است در رابطه با آن در حال تحقیق هستند،‌ نزدیک‌تر ساخته است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، تب دانگ بیماری ویروسی منتقله از راه انگل ناقل است که به سرعت گسترش می‌یابد و هم‌اکنون در بیش از 100 کشور شایع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.