چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۹:۵۹

سلامت نیوز: قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها گفت: شرکت‌های تولیدی که از روغن پالم استفاده می‌کردند توقیف شده‌اند. به گزارش سلامت…

سلامت نیوز: قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها گفت: شرکت‌های تولیدی که از روغن پالم استفاده می‌کردند توقیف شده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، امامی رضوی در مراسم تودیع معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: در حال حاضر هیچ محصول لبنی در بازار کشور وجود ندارد که در تولید آن از روغن پالم استفاده شده باشد.

وی بیان کرد: اضافه کردن چربی گیاهی به لبنیات به دلیل اسیدهای چرب اشباع مشکل‌زاست زیرا مصرف بیش از حد چربی های اشباع شده می تواند به بالا رفتن کلسترول خون و در نتیجه به بیماری قلبی منجر شود.

وی افزود: در زمینه استفاده از روغن به جای چربی شیر برای تولید لبنیات پرمصرف فقط موضوع قیمت مطرح نیست، بلکه مباحثی مانند طعم و ذائقه مورد پسند مشتریان هم مطرح است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها در ادامه در خصوص مبارزه با بیماری های واگیردار در استان افزود: سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با بیماری‌های واگیردار است.

امامی رضوی از مساله سلامت به عنوان یکی از اولویتهای اساسی کشور و دغدغه مقام معظم رهبری یاد کرد و افزود: دولت خوشبختانه بودجه کلانی را به بخش سلامت اختصاص داده است .

وی با اشاره به قرنطینه های استان گفت: قرنطینه های موجود در سیستان و بلوچستان ظرفیت پاسخگویی موارد مجاز را دارند و خوشبختانه با همکاری مناسب نیروی انتظامی، استانداری، وزارت کشور و وزارت بهداشت در مناطقی که قرنطینه مستقر است مشکلی وجود ندارد.

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه های مختلف مردم در زمینه سلامت در بسته های خدماتی مورد هدف قرار گرفت و هزینه های بستری که بیشترین فشار را به مردم وارد می کرد کاهش و کیفیت خدمات ارتقا یافت.

وی تصریح کرد: دولت برای توسعه خدمات بهداشتی در این استان برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

در پایان این مراسم دکتر میری به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معرفی و از رحمات دکتر شکیبا رییس یابق این دانشگاه تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *