سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۵:۴۸

سلامت نیوز: هفته گذشته هواپيمايي که از فرودگاه مهرآباد به مقصد طبس به پرواز درآمده بود، 4 دقيقه بعد از پرواز به دليل…

سلامت نیوز: هفته گذشته هواپيمايي که از فرودگاه مهرآباد به مقصد طبس به پرواز درآمده بود، 4 دقيقه بعد از پرواز به دليل نقص فني نزديک فرودگاه سقوط کرد. در اين حادثه دلخراش 39 نفر جان خود را از دست دادند اما 9نفر نجات پيدا کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه زندگی مثبت، يکي از اين افراد علي دالوندي، جواني است که به طرز معجزه‌آسايي از مرگ نجات پيدا کرده است. او کمترين آسيب را ديده و به دليل سوختگي چند روزي است که در بيمارستان پيامبران بستري است.

دالوندي که جزييات حادثه را به خوبي ديده، تنها مصدومي است که مي‌توانست صحبت کند. هوشياري‌اش پايدار بود و درحالي‌که شمرده شمرده صحبت مي‌کرد، جزئيات حادثه سقوط هواپيما را در گفت و گو با هفته نامه زندگي مثبت توضيح داد: «آن روز براي ديدن يکي از دوستانم مي‌خواستم به طبس بروم.

وقتي مي‌خواستيم سوار هواپيما شويم همه چيز عادي يه نظر مي‌رسيد و وقتي بليتم را ديدم، متوجه شدم صندلي‌ام در بال سمت راست هواپيماست. چند دقيقه قبل از ساعت 9 همراه بقيه مسافران وارد هواپيما شديم. دليلش را نمي‌دانم اما پرواز هواپيما حدود 18 دقيقه تاخير داشت و ساعت 9:18 بالاخره پرواز کرد اما چند لحظه بعد ناگهان از پنجره موتور سمت راست، هواپيما را ديدم که آتش گرفته است. اول هيچ‌کدام از مسافران متوجه نشدند اما وقتي هواپيما از مسيرش منحرف شد، همه فهميدند اتفاقي افتاده. در يک چشم به هم زدن هياهوي زيادي به راه افتاد.

خلبان و خدمه بهتر از مسافران مي‌دانستند که درگير چه وضعيتي شده‌ايم. براي همين ظاهرا قصد بازگشت به فرودگاه را داشتند اما موقع برگشت، قسمت عقب هواپيما جدا شد و ناگهان سقوط کرد. دقيق متوجه نشدم کجا بود اما يادم مي‌آيد محوطه‌اي باز در کنار يک خيابان بود که چند درخت در آنجا وجود داشت. هواپيما پس از سقوط آتش گرفت. همه جاي هواپيما را آتش فراگرفته بود.

همه سعي مي‌کردند به يکديگر کمک کنند. من چون کنار بال بودم، خيلي سريع توانستم خودم را نجات دهم و بيرون بپرم. «نجات‌يافته که تمام جزييات حادثه را به ياد مي آورد، مي‌گويد : «همه چيز برايم مثل معجزه بود. حالا که اين حادثه را با خودم مرور مي‌کنم، مي‌گويم مگر مي‌شود کسي بتواند از داخل هواپيمايي که آتش گرفته و سقوط کرده زنده بيرون بيايد؟ همه چيز لطف خدا بود که باعث شد زنده بمانم. بعدا فهميدم به جز من 9 نفر ديگر هم نجات پيدا کرده‌اند که بيشتر شبيه معجزه است.

اين مرد که حالا چند روزي است در بيمارستان بستري است، درباره درمانش و اينکه بعد از مرخص شدن از بيمارستان قصد دارد چه کند، مي‌گويد: «درد زيادي دارم و به کمک دارو مي‌توانم اين درد را تحمل کنم. چند ناحيه از بدنم سوخته و پزشکان هر روز مراحلي از درمان را انجام مي‌دهند. اميدوارم به زودي بتوانم از تخت بيمارستان خلاص شوم. فعلا هنوز شوکه هستم و بعد از مرخص شدن از بيمارستان مي‌خواهم چند روزي را استراحت و به اين ماجرا فکر کنم. به اينکه چطور شد از اين حادثه به طرز معجره‌آسايي نجات پيدا کردم. حالا اميدم به زندگي بيشتر از گذشته شده است و قدر آن را مي‌دانم. خدا به بازماندگان کساني که در اين حادثه جانشان را از دست دادند، صبر بدهد. تا آخر عمرم اين حادثه را فراموش نمي‌کنم چراکه من هم يک قدم بيشتر با مرگ فاصله نداشتم. سعي مي‌کنم از اين به بعد قدر لحظه‌هاي زندگي‌ام را بيشتر بدانم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.