شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۰

سلامت نیوز: مقامات عربستان سعودی با اعلام افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) تاکید کردند که بیش از 100…

سلامت نیوز: مقامات عربستان سعودی با اعلام افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) تاکید کردند که بیش از 100 مورد جدید ابتلا در این کشور گزارش شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مقامات عربستانی، بیش از 100 مورد جدید ابتلا به این بیماری و 34 مورد جدید مرگ و میر ناشی از این عفونت اتفاق افتاده است. سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام کرد تاکنون 820 نفر به سندرم تنفسی خاورمیانه مبتلا شده و 286 نفر بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

علت دقیق شیوع این آلودگی مشخص نیست اما بررسی‌ها حاکی از آن است که شتر، مظنون اصلی سندرم تنفسی خاورمیانه است. این ویروس از خانواده ویروس سرماخوردگی معمولی است اما می‌تواند به نارسایی کلیوی و ذات الریه منجر شود. اولین مورد ابتلا به سندرم تنفسی خاورمیانه در ژوئن 2012 میلادی شناسایی شد.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، همچنین مواردی از ابتلا به این سندرم در اردن، قطر، امارات متحده عربی،‌ فرانسه، آلمان، ایتالیا، تونس، آمریکا و انگلیس مشاهده شده که مبتلایان به آن در این کشورها اخیرا به عربستان سعودی سفر داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.