دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۶:۵۶

سلامت نیوز: دیابت نوع یک در کودکان، قابل کنترل است اما می‌تواند اثراتی خطرناک بر برخی توانایی‌های آنها داشته باشد. به گزارش سلامت…

سلامت نیوز: دیابت نوع یک در کودکان، قابل کنترل است اما می‌تواند اثراتی خطرناک بر برخی توانایی‌های آنها داشته باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، کار‌شناسان در یک تحقیق جدید دریافته‌اند دیابت نوع یک در کودکان می‌تواند سبب تغییراتی خاص در مغز آنها و به وجود آمدن مشکلات سلامتی مضاعف در آنها شود.

گفتنی است، کار‌شناسان دریافته‌اند این عارضه که به نام diabetic ketoacidosis شناخته می‌شود می‌تواند سبب ضعف حافظه و کاهش سطح تمرکز بر روی کودکان مبتلا به دیابت نوع یک شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، دانشمندان با انجام آزمایش تصویربرداری MRI از مغز کودکان داوطلب مبتلا به دیابت نوع یک به این نتایج دست یافته‌اند.

کودکانی که مبتلا به ketoacidosis بوده‌اند دارای علائمی مانند انقباض ماده خاکستری مغز و تورم مادهٔ سفید مغزی در تصاویر MRI مغزشان بوده‌اند.

این تحقیقات توسط پزشکان مرکز دیابت بیمارستان کودکان ویکتوریا در کشور استرالیا صورت گرفته است.

در حال حاضر تنها در کشور ایالات متحده ۳۰ هزار فرد بزرگسال و کودک مبتلا به دیابت نوع یک وجود دارند و هر سال بر این تعداد افزوده می‌شود.

کار‌شناسان در حال جستجوی راه‌حلی برای رفع این مشکل در کودکان هستند زیرا این مشکل می‌تواند مانع از یادگیری دروس و همین‌طور یادگیری مهارت‌های جدید در کودک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.