چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۶

سلامت نیوز: دبیر انجمن تالاسمی ایران با ابراز نگرانی از عدم هماهنگی بین بیمه‌های درمانی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهان…

سلامت نیوز: دبیر انجمن تالاسمی ایران با ابراز نگرانی از عدم هماهنگی بین بیمه‌های درمانی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهان تبعیت کامل بیمه‌ها از سیاست‌های ابلاغی طرح تحول سلامت کشور شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محمدرضا مشهدی با اعلام این مطلب که بدون همکاری بیمه‌های درمانی امکان رسیدن به موفقیت وجود ندارد، افزود: اگر به موازات طرح تحول سلامت شاهد تحول در ساختار بیمه‌های کشور نباشیم، باید شاهد ورشکست‌ شدن بیمارستان‌های خصوصی و دولتی باشیم. از این‌رو بیمه‌ها باید در نحوه پرداخت‌های خود به مراکز درمانی و نحوه پوشش خدمات درمانی تابع نظرات بهداشت و درمان در کشور باشند.

دبیر انجمن تالاسمی ایران افزود: تمرکز سیستم اجرایی ضامن موفقیت طرح تحول سلامت خواهد بود. لذا لازم است که دولت بیمه‌ها را تابع مجموعه بهداشت و سلامت کشور نماید تا در سایه هماهنگی بیشتر از دوگانگی در تصمیم‌گیری و انجام فعالیت‌های موازی یا بازدارنده پیشگیری شود.

مشهدی با اعلام اینکه در تحولات سلامت لازم است نگاه به بیماران خاص از جمله به تالاسمی ویژه باشد، گفت: لازم است بیمه‌ها هم به مبتلایان به تالاسمی به صورتی ویژه توجه نمایند و همه نیازهای درمانی این بیماران را تحت پوشش کامل قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.