چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۹۳ - ۰۹:۵۱

سلامت نیوز: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با مدیران پارک پزشکی (Medical park) کشور ترکیه، از آمادگی…

سلامت نیوز: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با مدیران پارک پزشکی (Medical park) کشور ترکیه، از آمادگی این مجموعه برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی گردشگری سلامت ایران استقبال کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مرتضی رحمانی‌موحد در دیدار با مالک و مدیر مجموعه‌ی بزرگ پارک پزشکی (Medical park) کشور ترکیه که 26 بیمارستان و بیش از 14 هزار نیروی متخصص در سراسر این کشور دارد، گفت: دو کشور ایران و ترکیه به‌عنوان دو دوست می‌توانند در تمام زمینه‌ها از جمله حوزه‌ی گردشگری سلامت، همکاری دو جانبه داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و بسترهای قابل توجه کشورمان در حوزه‌ی پزشکی، ادامه داد: بر مبنای داشته‌های زبانزد ایران در حوزه‌ی پزشکی و نیز اقدامات و امکانات کشور ترکیه می‌توان به تجمیع خدمات درمانی این دو کشور همسایه رسید تا با گسترش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تعریف بسته‌های تلفیقی، امکان استفاده مشترک گردشگران از خدمات گردشگری سلامت را فراهم آورد.

رحمانی‌موحد همچنین با بیان این‌که خدمات درمانی و سلامت فقط در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انجام نمی‌شود، گفت: وجود چشمه‌های آب معدنی و نیز ظرفیت‌های طبیعی در استان‌های مختلف ایران هر کدام می‌توانند به‌عنوان فرصتی ویژه و قابل بهره‌برداری در بسته‌های تلفیقی گردشگری سلامت لحاظ و مورد استفاده قرار گیرند.

معاون گردشگری با ارائه‌ی پیشنهادی به‌منظور ورود جدی به مرحله‌ی عملیاتی این همکاری، اظهار کرد: با تهیه‌ی طرح اولیه و ارائه‌ی سرفصل‌های مشخص اجرایی از طرف پارک پزشکی کشور ترکیه می‌توان ضمن برقراری ارتباط موثر میان کارشناسان گردشگری دولتی و بخش خصوصی، گامی جدی برای توسعه‌ی همکاری‌ها در حوزه‌ی گردشگری سلامت برداشت.

او تأکید کرد: با تهیه‌ی این طرح عملیاتی، امکان برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف، تبادل متخصصان، اطلاعات، استانداردها و نیز به اشتراک گذاشتن امکانات و ظرفیت‌های درمانی در حوزه‌ی گردشگری سلامت محقق خواهد شد.

در ادامه‌ی این دیدار، مدیر پارک پزشکی ترکیه نیز با تشریح توانمندی‌ها و ظرفیت‌های متعدد پارک پزشکی ترکیه با تأکید بر توانمندی‌های کشورمان در حوزه‌ی پزشکی، بر لزوم سرمایه‌گذاری و همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های مختلف از جمله گردشگری سلامت تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *