شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۶

سلامت نیوز: مدیر اجرایی جمعیت مبارزه با دخانیات از تصمیم‌های اولیه اتخاذ شده جهت ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراهای بدون مجوز…

سلامت نیوز: مدیر اجرایی جمعیت مبارزه با دخانیات از تصمیم‌های اولیه اتخاذ شده جهت ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراهای بدون مجوز خبر داد.

علی طاهری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: طی جلسات برگزار شده، وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت اعلام فهرست قهوه‌خانه‌ها و قلیان سراهای فاقد مجوز اعلام آمادگی کرده و این جمع‌بندی صورت گرفته که قهوه‌خانه‌های فاقد مجوز تا 31 شهریور ماه اعلام شوند تا اقدامات قانونی لازم در مورد آنها اعمال شود. البته این امر باید در ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه تا 31 شهریور ماه قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراهای فاقد مجوز مشخص می‌شوند، گفت: در این زمینه پیگیری‌های جمعیت مبارزه با دخانیات آغاز شده و اقدامات انجام شده در برخی استان‌ها نظیر کرمانشاه، همدان و به ویژه استان قزوین نیز پیشرفت خوبی داشته است.

وی همچنین از تعیین زمان مشخص برای تمدید مجوز قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراهای دارای مجوز خبر داد.

طاهری با بیان اینکه در این امر مهم‌ترین چالش ما عدم اجرای قانون است، گفت: ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات با نظارت بر اجرای مصوبات در جهت اجرای قانون تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: به دنبال تعامل سازمان‌ها و ارگان‌های مسئول در این امر و برگزاری جلسات ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات در وزارت بهداشت، تصمیم‌های خوبی در این زمینه گرفته شده است.

طاهری همچنین اقدامات و مصوبات ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات را مورد اشاره قرار داد و گفت: برنامه‌های جدیدی در دست اجراست که به زودی به تصویب ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *