شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۱

سلامت نیوز: در حالی که 12 روز از طوفان بی‌سابقه پایتخت می‌گذرد و تقریبا پرونده رسیدگی و پرداختن به تلفات و خسارات جانی…

سلامت نیوز: در حالی که 12 روز از طوفان بی‌سابقه پایتخت می‌گذرد و تقریبا پرونده رسیدگی و پرداختن به تلفات و خسارات جانی و مالی آسیب‌دیدگان در رسانه‌ها و گفته‌های مسئولان بسته شده است، برخی از آسیب دیدگان این حادثه در شرایط نامطلوب قرار دارند و در گوشه بیمارستان‌ها بستری شده‌ و روند رسیدگی به آن‌ها با چالش‌های بسیاری مواجه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پدر “نیما امانی” کودک آسیب دیده بر اثر طوفان پایتخت، با انتقاد شدید از روند درمان کودک خردسالش، گفت: پسر من پنج روز در کما بوده و اکنون حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده است، اگر این اتفاق برای کودکان خود مسئولان کشور اتفاق می‌افتاد، فرزندشان را به همین بیمارستان‌ها انتقال می‌دادند؟

به گفته مادر این کودک آسیب دیده، فرزندش عصر روز دوشنبه مورخ 12 خرداد ماه سال جاری بر اثر سقوط نمایه یک ساختمان شش طبقه در چهار راه خط آهن شهرری دچار ضربه مغزی می‌شود. به گفته مادر نیما این نمایه که با چسب به بدنه ساختمان نصب شده پس از طوفان از طبقه ششم سقوط می‌کند و با قسمت تیز خود بر سر کودک اصابت کرده و موجب ضربه مغزی وی می‌شود.

وی افزود: پس از وقوع این اتفاق با اینکه بچه در خون می‌غلتید به مدت یک ساعت با اورژانس تهران تماس گرفتیم، ولی اورژانس نیامد.

مادر نیما امانی در تشریح وضعیت و روند پس از آسیب دیدگی کودکش، اظهار کرد: پس از اصابت نمایه ساختمان بر ناحیه سر کودکم وی دچار ضربه مغزی شد و در خون می‌غلتید، فرزندم را فورا به بیمارستانی در شهرری انتقال دادیم، اما پس از یکبار احیا به دلیل نبود امکانات اعلام کردند که کاری از دستشان برنمی‌آید و باید او را به مرکز تهران انتقال داد.

وی با اشاره به اینکه به ناچار کودکم را به بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) انتقال دادیم، گفت: یک تکه از جمجمه کودکم برداشته شد، فرزندم پنج روز در کما بود و اکنون نیز باید دست فرزندم مورد عمل جراحی قرار گیرد، فرزندم حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده و تمامی دندان‌هایش نیز دچار شکستگی شده‌اند. تا به حال نیز نزدیک به دو تا سه میلیون تومان برای مسائل مختلف بیماری فرزندم هزینه کرده‌ایم.

مادر این کودک، ادامه داد: اورژانس بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) به ما اعلام کرد که نمی‌تواند فرزندم را مورد پذیرش قرار دهد که در نهایت پس از فوت یک کودک تخت خالی شد و جای او را به فرزندم دادند.

مادر نیما امانی با بیان این‌که ما از مالک ساختمان نیز شکایت‌کرده‌ایم، گفت:به ما می گویند که کاری از دستشان برنمی‌آید و کم کاری از ناظر ساختمان بوده، این درحالی است که از زمان ساخت این ساختمان تنها سه سال گذشته است.

وی شرایط و وضعیت کودکش را به گونه‌ای دانست که باید برای ادامه درمان به بیمارستان خصوصی انتقال یابد و در این زمینه اظهار کرد: متاسفانه با انتقال کودکم به بیمارستان شخصی موافقت نمی‌کنند و ما با عمل جراحی دست کودکم در این بیمارستان موافقت نمی‌کنیم چرا که اولا وضعیت کودکم برای عمل جراحی اصلا مناسب نیست و تازه از کما خارج شده است، دوما اینکه کسانی که می‌خواهند کودکم را جراحی کنند دانشجویان انترن و رزیدنت هستند.

مادر این کودک تصریح کرد: ما را برای موافقت با عمل جراحی در این بیمارستان تحت فشار قرار داده‌اند، اجازه انتقال او را نمی‌دهند، کودک من بر اثر طوفان آسیب دیده، چرا در مورد پرداخت هزینه برای او در یک بیمارستان خصوصی اینگونه تصمیم می‌گیرند و فرزندم را به یک بیمارستان خصوصی انتقال نمی‌دهند؟

گفتنی است احمد مسجد جامعی – رییس شورای شهر تهران که روز گذشته در جریان تهران‌گردی خود از بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) نیز بازدید کرد در جریان وضعیت این بیمار قرار گرفت و در پاسخ به درخواست پدر این کودک برای ارایه نامه انتقال، گفت: من در مسائل تخصصی درمانی نمی توانم دخالت می‌کنم.

البته روابط عمومی شورای شهر از دستور پیگیری وضعیت کودک آسب دیده توسط مسجدجامعی خبر داده و اما خبر و جرئیات بیشتری را اعلا نکرده است.

لازم به ذکر است پس از حادثه طوفان بی‌سابقه در تهران و حوادثی که منجر به فوت و خسارات شدیدی به شهروندان شد ، مسئولان شهری و اعضای شورای پایتخت در صحن علنی شورای شهر تهران بر پرداخت کامل خسارات جانی و مالی وارده به شهروندان توسط شهرداری تهران تاکید کرده بودند و حالا این کودک در گوشه یک بیمارستان در شرایطی بلاتکلیف قرار گرفته و هر ساعت شرایطش وخیم‌تر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.